03323511700 destek@safasaglik.com Randevu Al
Safa Danışmanlık Merkezi

Diyet

SAĞLIKLI KİLO VERME

Sağlıksız beslenme, hareketsiz ve stresli yaşam, obezitenin giderek artmasına neden olmuştur. Günümüzün en büyük sorunu haline gelen obezite birçok hastalıkların da temelini oluşturur. Kilo vermeyi sadece geçici süre için fazla kilolarınızdan kurtulmak olarak görmemelisiniz. Bu süreçte kendinizi kısıtlamadan beslenmenize çeşitlilik katarak bedeniniz değişirken düşünce ve davranışsal olarak da daha iyiye giderek, hedef kilonuzun kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Merkezimizde diyetisyenimiz tarafından size özel hazırlanmış beslenme programları ile sağlıklı bir şekilde kilo verebirsiniz.

SAĞLIKLI KİLO ALMA

Diyet denildiğinde ilk akla gelen zayıflama olsa da, kilo almak için de bir diyet programı uygulanması gerekiyor. Kişiye özel hazırlanan sağlıklı bir beslenme programı ile sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

GEBELİK DÖNEMİNDE BESLENME

Gebelik insan yaşamında beslenmenin en önemli olduğu dönemdir. Gebelik döneminde enerji ve besin öğeleri gereksinimi artmaktadır. Gebelikte aşerme, koku hassasiyeti ve mide bulantısı gibi sık görülen şikayetler göz önüne alınarak anne ve bebeğin ihtiyacına yönelik menü, tarifler ve listeler merkezimizde diyetisyenimiz tarafından kişiye özel  hazırlanır.

EMZİREN ANNE BESLENMESİ

Emzirme, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişimi için en iyi beslenme yöntemiyken anne ve bebek arasında sıkı ve sevgi dolu bağların oluşması için önemlidir. Emzirmede annenin salgıladığı süt, aldığı besinlerin bir ürünüdür. Bu dönemde anne, gebelik dönemine oranla daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar.  Emziren bir annenin beslenmesindeki amaç, kendi fizyolojik gereksinmelerini karşılayarak, vücudundaki besin yedeğini dengede tutmak ve salgılanan sütün gerektirdiği enerji ve besin öğelerini karşılamaktır. Yeterli düzeyde anne sütü üretimi için, vücudun ihtiyacını karşılayabilecek ve enerjisini yükseltecek beslenme programı desteği için merkezimizde bulunan diyetisyenimiz kişiye özel beslenme programı hazırlamaktadır.

HASTALIKLARDA BESLENME

Hastalıklarda beslenme, hastalık esnasında tedavi sürecini desteklemek ve hastanın hayat kalitesini artırmak amaçlı olarak uygulanır. Beslenmenin önemi hastalıklarda oldukça önemlidir.Her diyet kişiye özel programlanmalı ve besinlerin mucizevi etkilerinden yararlanılmalıdır. Doktor tarafından tanısı konmuş hastalıklarda, hastalığınızın tedavi sürecinde size özel hazırlanacak beslenme programı ile hayat kalitenizi arttın.

BEBEK VE ÇOCUK BESLENMESİ

Bebeklerin ek gıdaya geçme süreci  özveri isteyen bir süreçtir. Ek gıda dönemi sağlıklı geçen bir bebeğin ileride iştahsızlık,besin seçme, çocukluk dönemi sağlık problemleri yaşama riski azalır.

Hangi yaşta olurlarsa olsunlar çocuk ve gençlerin sağlıklı büyüyüp gelişmeleri için iyi besinlere ihtiyaçları vardır. Çocuklara bedensel ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra okul başarılarına etki eden sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılması önemlidir. Merkezimizde doğumdan 18 yaş arası bebek,çocuk ve gençler için sağlıklı beslenme programları hazırlanır.

Diğer Hizmetlerimiz

Tam Vücut Taraması resmi

Tam Vücut Taraması

iofrekans Terapi yöntemi ile gerçekleştirdiğimiz vücut taraması işlemleri sayesinde rahatsızlıkların ve hastalıkların olası nedenleri tespit edilir

Detaylı İncele
Oyun Terapisi resmi

Oyun Terapisi

ocuklar için Oyun Terapisi ile yardım alabilirsiniz. Çocuğunuzun psikolojik durumu ile ilgili olarak sürekli farklı yerlere başvurmaktan yorulduysanız, Safa Sağlık Merkezi'nde hedefimizin kalıcı çözüm

Detaylı İncele
Depresyon Tedavisi resmi

Depresyon Tedavisi

Depresyon tedavisi, kişinin ruh halini ve duygu durumunu etkileyebilen olumsuzlukların giderilmesini amaçlayan tedavi planına verilen isimdir.

Detaylı İncele
Panik Atak Tedavisi resmi

Panik Atak Tedavisi

Uzm.Kl. Psikolog Rukiyye Meryem Parladıcı ve Aile Danışmanı Hale Ulusoy tarafından, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR gibi terapi yaklaşımları kullanılarak panik bozukluğun ilaçsız terapisi yürütülür.

Detaylı İncele
Dikkat Eksikliği Tedavisi resmi

Dikkat Eksikliği Tedavisi

ATTENTIONER ilaçsız bir davranışsal terapi yaklaşımıdır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu belirtilerinin terapisi sağlanır.

Detaylı İncele
Psikolojik Danışmanlık resmi

Psikolojik Danışmanlık

Uzm. Kl. Psikolog Rukiyye Meryem Parladıcı ve Aile Danışmanı Hale Ulusoy tarafından bireysel terapi, BDT, cinsel terapi, aile danışmanlığı, oyun terapisi, Attentioner hizmetleri sunulmaktadır.

Detaylı İncele