03323511700 destek@safasaglik.com Randevu Al
Safa Danışmanlık Merkezi

Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

 

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK SÜRECİNDE NELER OLUR?

Merkezimizde profesyonel bir kadro ile psikolojik danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Yetişkinlerle ve Ergenlerle çalışırken nihai amacımız, kalıcı çözüm ve değişimler sunmaktır. Kişilere psiko-eğitim verilir. Kişinin problem ile baş edebilmesi için gerekli beceri ve donanımlar öğretilir. Böylelikle seansların sonunda kişi kendisinin terapisti olma becerileri kazanır, değişim kalıcı olur.

Çocuklarla çalışılırken genelde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi yaklaşımı kullanılır. Oyun terapisi seansları ile yaşanan sorunlar çözümlenirken bir yandan da anne-babalara eğitim ve danışmanlık sunulur. İsteyen ailelere oyun terapisini kendi çocuklarına nasıl uygulayacakları konusunda eğitim verilir. Böylece sürecin sonunda, sorunun tekrarlanması engellenir. Ortaya çıkabilecek başka problemlerde de aileler kendi çocukları için oyun terapisi teknik ve becerilerini uygulayarak onların yaşam boyu gelişimlerini, özgüven ve mutluluklarını destekler.

Aile ve Çiftlerle çalışılırken çok güçlü bir sistem olan ailede, değiştirilmesi zor, kalıplaşmış döngü ve alışkanlıklar üzerinde çalışılır. Aile, işlevsel olmayan kısır döngülerden kurtarılarak yeni tepkiler, yeni davranışlar ortaya çıkarmak, yeni yollar çizmek, yeni kişiler ortaya çıkarmak hedeflenir. Aileye süreçte çeşitli eğitim ve beceriler kazandırılır. Sürecin sonunda aileye ileride ihtiyaç duyduğunda kendini yeniden düzenleyecek ve onarabilecek eğitim ve beceriler kazandırılır.

Online Terapi ile ulaşım güçlüklerini aşabilirsiniz. Uzmanımız online terapi konusunda deneyimlidir. Araştırmalar online terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Konya dışı bir şehirde ikamet ediyorsanız veya çeşitli sebeplerle merkezimize ulaşmakta güçlük çekiyorsanız online terapi seçeneği için bize ulaşabilirsiniz.

 

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG RUKİYYE MERYEM PARLADICI

 

Psikoloji Lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde 2015 yılında tamamladı. 2020 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamladı. Çapa Çocuk ve Ergen Psikiyatri servisinde alanında staj yaparken uzman psikyatrlarla çalışma fırsatı buldu. Selçuklu Tıp Fakültesi Yetişkin psikyatri servisinde staj yaparken yetişkin gruplarla çalışan psikiyatrlarla gözlemyapma fırsatı elde etti.

Şu anda çocuklara, ergenlere, yetişkin bireylere ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Son 5 yıldır Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ile nörotravma, kronik hastalıklar, yaşlılık psikolojisi, psikodrama, problem çözme becerileri, kişilik özellikleri ve ilişkiler konusunda en son yapılmış çalışmaları harmanlayarak çalışmaktadır.

 

ALDIĞI EĞİTİMLER

 

  • Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Lisans) 2010-2015
  • Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Program (Yüksek Lisans) 2016-2020
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Child Centered Play Therapy) 2019
  • İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2019-hala devam ediyor
  • MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi Eğitimi- 2019
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu – 2019
  • Aile ve Çift Terapisi Eğitimi - 2019
  • Aile Danışmanlığı – 2020
  • Stroop, İşaretleme Testi, GİSD-B, CTT çocuk ve erişkin dikkat test eğitimleri
  • ATTENTIONER Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Davranışsal Terapi 2010


AİLE DANIŞMANI HALE ULUSOY


Konya Doğa Koleji-2016 lise eğitimi sonrasında KTO Karatay Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aile Danışmanlığı dahil pek çok psikolojik eğitimini tamamladı. Konya Safa Sağlık’ta Uzman Klinik Psikolog Rukiyye Meryem Parladıcı yanında süpervizyon sürecini ve stajını tamamladı.


ALDIĞI EĞİTİMLER


·       KTO Karatay Üniversitesi Sosyoloji Bölümü (lisans) 2016-2021

·       Pedagojik Formasyon Necmettin Erbakan Üniversitesi-2020

·       Aile Danışmanlığı Gebze Teknik Üniversitesi 2020-2021

·       Çocuk ve Ergenlik Döneminde OKB-BDT Temelli Müdahale Teknikleri-2021

·       Ebeveyn ve Çocuk ile İlk Görüşme-2021

·       Çocuklarda Cinsel Eğitim-2022

·       Doğum Sonrası Cinsel Yaşam-2022

·       Vaka Analizi-2022

·       Psikoterapistler için Tanı ve Ayırıcı Tanı Eğitimi- Prof. Dr. Medaim Yanık, Zihin Okulu 2022

·       Çocuk ve Ergenlerde Öfke Kontrol Eğitimi- Prof. Dr. Medaim Yanık, Zihin Okulu 2021

·       Stres Yönetimi-2018

·       Duygu Yönetimi-2018


Diğer Hizmetlerimiz

Diyet resmi

Diyet

Diyetisyen Özlem Uysal, merkezimizde bebek ve çocuk beslenmesi, gebe ve emziren kadın beslenmesi, kişiye özel beslenme programları ile sağlıklı kilo alma/kilo verme, hastalıklarda beslenme hizmetleri

Detaylı İncele
Tam Vücut Taraması resmi

Tam Vücut Taraması

iofrekans Terapi yöntemi ile gerçekleştirdiğimiz vücut taraması işlemleri sayesinde rahatsızlıkların ve hastalıkların olası nedenleri tespit edilir

Detaylı İncele
Oyun Terapisi resmi

Oyun Terapisi

ocuklar için Oyun Terapisi ile yardım alabilirsiniz. Çocuğunuzun psikolojik durumu ile ilgili olarak sürekli farklı yerlere başvurmaktan yorulduysanız, Safa Sağlık Merkezi'nde hedefimizin kalıcı çözüm

Detaylı İncele
Depresyon Tedavisi resmi

Depresyon Tedavisi

Depresyon tedavisi, kişinin ruh halini ve duygu durumunu etkileyebilen olumsuzlukların giderilmesini amaçlayan tedavi planına verilen isimdir.

Detaylı İncele
Panik Atak Tedavisi resmi

Panik Atak Tedavisi

Uzm.Kl. Psikolog Rukiyye Meryem Parladıcı ve Aile Danışmanı Hale Ulusoy tarafından, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR gibi terapi yaklaşımları kullanılarak panik bozukluğun ilaçsız terapisi yürütülür.

Detaylı İncele
Dikkat Eksikliği Tedavisi resmi

Dikkat Eksikliği Tedavisi

ATTENTIONER ilaçsız bir davranışsal terapi yaklaşımıdır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu belirtilerinin terapisi sağlanır.

Detaylı İncele