03323511700 destek@safasaglik.com Randevu Al
Safa Danışmanlık Merkezi

Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

 

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK SÜRECİNDE NELER OLUR?

Merkezimizde profesyonel bir kadro ile psikolojik danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Yetişkinlerle ve Ergenlerle çalışırken nihai amacımız, kalıcı çözüm ve değişimler sunmaktır. Kişilere psiko-eğitim verilir. Kişinin problem ile baş edebilmesi için gerekli beceri ve donanımlar öğretilir. Böylelikle seansların sonunda kişi kendisinin terapisti olma becerileri kazanır, değişim kalıcı olur.

Çocuklarla çalışılırken genelde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi yaklaşımı kullanılır. Oyun terapisi seansları ile yaşanan sorunlar çözümlenirken bir yandan da anne-babalara eğitim ve danışmanlık sunulur. İsteyen ailelere oyun terapisini kendi çocuklarına nasıl uygulayacakları konusunda eğitim verilir. Böylece sürecin sonunda, sorunun tekrarlanması engellenir. Ortaya çıkabilecek başka problemlerde de aileler kendi çocukları için oyun terapisi teknik ve becerilerini uygulayarak onların yaşam boyu gelişimlerini, özgüven ve mutluluklarını destekler.

Aile ve Çiftlerle çalışılırken çok güçlü bir sistem olan ailede, değiştirilmesi zor, kalıplaşmış döngü ve alışkanlıklar üzerinde çalışılır. Aile, işlevsel olmayan kısır döngülerden kurtarılarak yeni tepkiler, yeni davranışlar ortaya çıkarmak, yeni yollar çizmek, yeni kişiler ortaya çıkarmak hedeflenir. Aileye süreçte çeşitli eğitim ve beceriler kazandırılır. Sürecin sonunda aileye ileride ihtiyaç duyduğunda kendini yeniden düzenleyecek ve onarabilecek eğitim ve beceriler kazandırılır.

Online Terapi ile ulaşım güçlüklerini aşabilirsiniz. Uzmanımız online terapi konusunda deneyimlidir. Araştırmalar online terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Konya dışı bir şehirde ikamet ediyorsanız veya çeşitli sebeplerle merkezimize ulaşmakta güçlük çekiyorsanız online terapi seçeneği için bize ulaşabilirsiniz.

 

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG RUKİYYE MERYEM OSMANOĞLU

 

Psikoloji Lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde 2015 yılında tamamladı. 2020 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamladı. Çapa Çocuk ve Ergen Psikiyatri servisinde alanında staj yaparken uzman psikyatrlarla çalışma fırsatı buldu. Selçuklu Tıp Fakültesi Yetişkin psikyatri servisinde staj yaparken yetişkin gruplarla çalışan psikiyatrlarla gözlemyapma fırsatı elde etti.

Şu anda çocuklara, ergenlere, yetişkin bireylere ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Son 5 yıldır Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ile nörotravma, kronik hastalıklar, yaşlılık psikolojisi, psikodrama, problem çözme becerileri, kişilik özellikleri ve ilişkiler konusunda en son yapılmış çalışmaları harmanlayarak çalışmaktadır.

 

ALDIĞI EĞİTİMLER

 

  • Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Lisans) 2010-2015
  • Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Program (Yüksek Lisans) 2016-2020
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Child Centered Play Therapy) 2019
  • İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2019-hala devam ediyor
  • MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi Eğitimi- 2019
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu – 2019
  • Aile ve Çift Terapisi Eğitimi - 2019
  • Aile Danışmanlığı – 2020
  • Stroop, İşaretleme Testi, GİSD-B, CTT çocuk ve erişkin dikkat test eğitimleri
  • ATTENTIONER Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Davranışsal Terapi 2010

Diğer Hizmetlerimiz

Tansiyon ve Şeker Ölçümü resmi

Tansiyon ve Şeker Ölçümü

Tansiyon ve şeker ölçümü, bireylerin sağlık durumlarını izlemek ve belirli hastalıkların erken teşhisini sağlamak için...

Detaylı İncele
Profesyonel Sünnet resmi

Profesyonel Sünnet

Sünnet gibi tıbbi prosedürler profesyonel sağlık hizmeti gerektiren ciddi işlemlerdir. Pro...

Detaylı İncele
Sonda Takma - Çıkarma resmi

Sonda Takma - Çıkarma

İdrarın veya besinlerin doğrudan vücuttan çıkarılması gereken durumlarda sonda takma ve çıkarma işlemlerine yardımcı ol...

Detaylı İncele
Serum Takma resmi

Serum Takma

Sağlık kabinimiz, bazen tıbbi nedenlerle cildinize sürekli veya geçici olarak takılması gereken semptom yönetimi veya tedavi amacıyla kullanılan serumları (deri altına yerleştirilen ciha...

Detaylı İncele
Pansuman resmi

Pansuman

Sağlık kabinimiz, küçük yaralanmalar, kesikler veya yanıklar gibi durumlarda pansuman yapmanıza...

Detaylı İncele
Dikiş Atma - Alma resmi

Dikiş Atma - Alma

Sağlık kabinimiz, küçük yaralanmalar veya kesikler gibi durumlarda dikiş atma veya dikiş alma işlemlerini gerçekleştirmenize...

Detaylı İncele