03323511700 destek@safasaglik.com Randevu Al
Safa Danışmanlık Merkezi

Tam Vücut Taraması

TAM VÜCUT TARAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

 

Cihazın sensörleri kullanılarak; elektromanyetik frekans kullanılarak hücrelerinizin, enerji dalga boyutları ölçülür. Bağırsak floranızdaki aktivite incelenir. Vücudunuzdaki vitamin, mineral seviyeleri ile kimyasal dengeler ölçülür.

Sonrasında bu bilgiler deşifre edilerek, organlarınızın ve sistemlerinizin üç boyutlu bir modeli oluşturulur. Organ ve sistemlerinizin durumu 6 farklı kriter bakımından değerlendirilir. Tarama sonucunda tüm organ ve sistemler hastalanma riskine göre sıralanmaktadır.

Değerlendirme yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Tarama işlemi ağrısız ve acısızdır.

 

NELER ÖLÇÜLÜR VE DEĞERLENDİRİLİR?

 

  • Geleneksel tıp yöntemleri ile henüz tespit edilmemiş, belirti göstermeyen rahatsızlıkların erken tanısı yapılabilmektedir. Tam vücut tarama ile hastalıkların bir adım önünde olabilirsiniz. Hastalık klinik aşamaya gelmeden tedbirler alabilirsiniz.

 

  • Check-up ile “normal-fizyolojik hastalıklar”, “az hasarlı bir hastalığın  varlığı”, “kronik ama hafif seyreden bir hastalığın varlığı” ya da “çok sorunlu” yeni başlayan, aktif ve şiddetli bir hastalığın varlığı tespit edilebilmektedir. Bozukluk tespit edilen organ ve sistemler için branş doktorlarından konsültasyon istenir, kişinin yaptırması gereken testler istenir.

 

  • Uygulanması gereken diyet programı, vücut yağ oranı, kolestrol düzeyi ve zihinsel/ruhsal sağlık durumu hakkında detaylı bilgilere ulaşılır.

 

  • Kanser ile ilgili, patolojik sinyal alınan organlarda klasik yöntemler ile daha detaylı incelemeler yapılabilir, kişi periyodik takibe alınabilir, risk faktörleri uzaklaştırılarak ve gerekli müdahaleler yapılarak kanser için önleyici müdahaleler ve etkin yaklaşımlar sağlanabilir.

 

  • Gıda ve alerji testi yapılır

 

  • Erken teşhise yardımcıdır. Öngörülemeyen hastalıkların tanısında röntgen, bilgisayarlı tomografi, MR, kolonoskopi, astroskopi, sintigrafi vb. gibi taramalar öncesinde kolaylaştırıcı bir basamak olarak görülebilir. Bu şekilde gerekmedikçe; çeşitli acıların, risklerin, zaman kaybının, gereksiz araştırma ve tahlillerin önüne geçilmektedir.

 

Danışan Yorumları

Diğer Hizmetlerimiz

Tansiyon ve Şeker Ölçümü resmi

Tansiyon ve Şeker Ölçümü

Tansiyon ve şeker ölçümü, bireylerin sağlık durumlarını izlemek ve belirli hastalıkların erken teşhisini sağlamak için...

Detaylı İncele
Profesyonel Sünnet resmi

Profesyonel Sünnet

Sünnet gibi tıbbi prosedürler profesyonel sağlık hizmeti gerektiren ciddi işlemlerdir. Pro...

Detaylı İncele
Sonda Takma - Çıkarma resmi

Sonda Takma - Çıkarma

İdrarın veya besinlerin doğrudan vücuttan çıkarılması gereken durumlarda sonda takma ve çıkarma işlemlerine yardımcı ol...

Detaylı İncele
Serum Takma resmi

Serum Takma

Sağlık kabinimiz, bazen tıbbi nedenlerle cildinize sürekli veya geçici olarak takılması gereken semptom yönetimi veya tedavi amacıyla kullanılan serumları (deri altına yerleştirilen ciha...

Detaylı İncele
Pansuman resmi

Pansuman

Sağlık kabinimiz, küçük yaralanmalar, kesikler veya yanıklar gibi durumlarda pansuman yapmanıza...

Detaylı İncele
Dikiş Atma - Alma resmi

Dikiş Atma - Alma

Sağlık kabinimiz, küçük yaralanmalar veya kesikler gibi durumlarda dikiş atma veya dikiş alma işlemlerini gerçekleştirmenize...

Detaylı İncele