03323511700 destek@safasaglik.com Randevu Al
Safa Danışmanlık Merkezi

Tam Vücut Taraması

TAM VÜCUT TARAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

 

Cihazın sensörleri kullanılarak; elektromanyetik frekans kullanılarak hücrelerinizin, enerji dalga boyutları ölçülür. Bağırsak floranızdaki aktivite incelenir. Vücudunuzdaki vitamin, mineral seviyeleri ile kimyasal dengeler ölçülür.

Sonrasında bu bilgiler deşifre edilerek, organlarınızın ve sistemlerinizin üç boyutlu bir modeli oluşturulur. Organ ve sistemlerinizin durumu 6 farklı kriter bakımından değerlendirilir. Tarama sonucunda tüm organ ve sistemler hastalanma riskine göre sıralanmaktadır.

Değerlendirme yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Tarama işlemi ağrısız ve acısızdır.

 

NELER ÖLÇÜLÜR VE DEĞERLENDİRİLİR?

 

  • Geleneksel tıp yöntemleri ile henüz tespit edilmemiş, belirti göstermeyen rahatsızlıkların erken tanısı yapılabilmektedir. Tam vücut tarama ile hastalıkların bir adım önünde olabilirsiniz. Hastalık klinik aşamaya gelmeden tedbirler alabilirsiniz.

 

  • Check-up ile “normal-fizyolojik hastalıklar”, “az hasarlı bir hastalığın  varlığı”, “kronik ama hafif seyreden bir hastalığın varlığı” ya da “çok sorunlu” yeni başlayan, aktif ve şiddetli bir hastalığın varlığı tespit edilebilmektedir. Bozukluk tespit edilen organ ve sistemler için branş doktorlarından konsültasyon istenir, kişinin yaptırması gereken testler istenir.

 

  • Uygulanması gereken diyet programı, vücut yağ oranı, kolestrol düzeyi ve zihinsel/ruhsal sağlık durumu hakkında detaylı bilgilere ulaşılır.

 

  • Kanser ile ilgili, patolojik sinyal alınan organlarda klasik yöntemler ile daha detaylı incelemeler yapılabilir, kişi periyodik takibe alınabilir, risk faktörleri uzaklaştırılarak ve gerekli müdahaleler yapılarak kanser için önleyici müdahaleler ve etkin yaklaşımlar sağlanabilir.

 

  • Gıda ve alerji testi yapılır

 

  • Erken teşhise yardımcıdır. Öngörülemeyen hastalıkların tanısında röntgen, bilgisayarlı tomografi, MR, kolonoskopi, astroskopi, sintigrafi vb. gibi taramalar öncesinde kolaylaştırıcı bir basamak olarak görülebilir. Bu şekilde gerekmedikçe; çeşitli acıların, risklerin, zaman kaybının, gereksiz araştırma ve tahlillerin önüne geçilmektedir.

 

Danışan Yorumları

Diğer Hizmetlerimiz

Diyet resmi

Diyet

Diyetisyen Özlem Uysal, merkezimizde bebek ve çocuk beslenmesi, gebe ve emziren kadın beslenmesi, kişiye özel beslenme programları ile sağlıklı kilo alma/kilo verme, hastalıklarda beslenme hizmetleri

Detaylı İncele
Oyun Terapisi resmi

Oyun Terapisi

ocuklar için Oyun Terapisi ile yardım alabilirsiniz. Çocuğunuzun psikolojik durumu ile ilgili olarak sürekli farklı yerlere başvurmaktan yorulduysanız, Safa Sağlık Merkezi'nde hedefimizin kalıcı çözüm

Detaylı İncele
Depresyon Tedavisi resmi

Depresyon Tedavisi

Depresyon tedavisi, kişinin ruh halini ve duygu durumunu etkileyebilen olumsuzlukların giderilmesini amaçlayan tedavi planına verilen isimdir.

Detaylı İncele
Panik Atak Tedavisi resmi

Panik Atak Tedavisi

Uzm.Kl. Psikolog Rukiyye Meryem Parladıcı ve Aile Danışmanı Hale Ulusoy tarafından, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR gibi terapi yaklaşımları kullanılarak panik bozukluğun ilaçsız terapisi yürütülür.

Detaylı İncele
Dikkat Eksikliği Tedavisi resmi

Dikkat Eksikliği Tedavisi

ATTENTIONER ilaçsız bir davranışsal terapi yaklaşımıdır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu belirtilerinin terapisi sağlanır.

Detaylı İncele
Psikolojik Danışmanlık resmi

Psikolojik Danışmanlık

Uzm. Kl. Psikolog Rukiyye Meryem Parladıcı ve Aile Danışmanı Hale Ulusoy tarafından bireysel terapi, BDT, cinsel terapi, aile danışmanlığı, oyun terapisi, Attentioner hizmetleri sunulmaktadır.

Detaylı İncele