03323511700 destek@safasaglik.com Randevu Al

Nikotin Bağımlılığı Nedir ve Nasıl Gelişir?

"Nikotin bağımlılığı nedir? Nikotin bağımlılığı, sigara içmek veya tütün ürünlerini kullanmak gibi nikotin içeren maddelerin düzenli kullanımı sonucunda ortaya çıkan bir bağımlılık durumudur. Nikotin bağımlılığının ne olduğunu ve nasıl geliştiğini öğrenebilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak İçin Kaç Hafta Gereklidir?

Sigarayı bırakmak için kaç hafta gereklidir sorusu, kişiden kişiye değişebilir. Ancak, sigara bırakma süreci genellikle 8 ila 12 hafta arasında sürer. Uzmanlar, sigara bırakma sürecinde hangi adımların atılması gerektiği konusunda bilgi veriyor.

Depresyondan Çıkış Yolu

Depresyon, yaygın bir ruh hali bozukluğudur. Kendini üzgün, çaresiz, umutsuz veya değersiz hissetmek, ilgi ve keyif kaybı, yorgunluk, uyku ve iştah bozuklukları gibi belirtilerle kendini gösterir.

Dikkat Eksikliğim Var: Odaklanamıyorum

Dikkat eksikliği, kişinin dikkatini bir konuya odaklamakta zorluk çekmesi ve konsantrasyon sorunları yaşamasıdır. Dikkat eksikliği, çocuklar ve yetişkinler arasında yaygın bir sorundur ve okulda, iş yerinde ve günlük hayatta performansı etkileyebilir.

Sigara Bırakmak Neden Bu Kadar Zor?

Sigara bırakmak, nikotin bağımlılığı nedeniyle fizyolojik ve psikolojik zorluklarla dolu bir süreçtir. Sigarayı bırakmanın neden bu kadar zor olduğunu ve karşılaşabileceğiniz fizyolojik ve psikolojik etkileri ele alıyoruz.

Sigara Bırakmak Nelere Etki Eder?

Sigara bırakmak, vücudunuz ve genel sağlığınız için birçok fayda sağlar. Sigarayı bırakmanın, akciğerleriniz, kalbiniz, cildiniz ve maddi durumunuz üzerinde olumlu etkileri vardır. Bu blogda, sigarayı bırakmanın nelere etki ettiğini ve sağlığınıza nasıl katkıda bulunabileceğini öğrenebilirsiniz.

Sigara Bırakma Hattı (177) Ne İşe Yarar ?

Sigara bırakma hattı, telefon, internet ve SMS yoluyla hizmet verir ve sigara bırakma sürecindeki bireylerin ihtiyaç duydukları bilgi, destek ve motivasyonu sağlamak için tasarlanmıştır. Sigara bırakma hattının ne olduğu, nasıl çalıştığı ve faydaları hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

Çocuklarda Oyun Terapisi Neden Önemli?

Çocuklarının ileride sorun yaşamasını istemeyen ebeveynler bir dizi tedbir almak zorundalar. Eskiden çocuk yetiştirmek veya ebeveyn olmak daha kolay olurken, günümüzde artan nüfus, iş sorunları, hayat mücadelesi daha zorlu bir hale gelmiş durumda. Haliyle ailelerin daha fazla sorun yaşadıklarını düşünürsek, çocuklarına da bunları yansıtmak zorunda kalıyor.

Sigarayı Neden Bırakmalısınız ?

2020 yılı itibariyle dünya üzerinde bilinen 3 milyardan fazla sigara kullanıcısı var ve bu insanların yarısından fazlası sigara kullanıma bağlı hastalıklardan dolayı hayatlarını kaybedecekler.

Depresyon Tedavisi

Depresyon konusunda hangi tedavi yaklaşımını uygulamak istediğinizden emin değilseniz, en iyi yaklaşımları sizler için derledik. En İyi Depresyon Tedavi Planını Bulun

Ne Zaman Mantıklı Düşüncelerimiz Kaygılarımızı, Korkularımızı, Öfkemizi ve Üzüntümüzü Engelleyemez?

“mantığım endişelenme diyor ama endişeleniyorum” “takma kafana diyorum ama takıyorum” “Ellerin temiz artık diyorum ama yıkamayı durduramıyorum” “O kedi zararsız bunu biliyorsun diyorum ama yine de korkuyorum” “Annem onu demek istemedi diyorum kendime ama yine de kızıyorum” Tanıdık geldi mi? Peki neden böyle oluyor? Gelin birlikte inceleyelim.